Menu Zavřeno

Online kurzy

Vždycky říkám buddhistům, aby byli buddhisty 21. století. To znamená, že vám říkám, abyste studovali. Existují dva typy následovníků: těch s vírou a těch s vybavením znalostmi. Budete-li následovat buddhismus s pouhou vírou, nevydrží dlouho. Ale s vybavením je jisté, že vydrží dlouho. Buddhismus je třeba následovat na základě znalosti.

Jeho Svatost dalajláma, Aurangábád, Indie, listopad 2019

Online kurzy vám nabízí možnost studovat Dharmu systematickým způsobem. Kromě studijního textu budete mít k dispozici audionahrávky s komentářem k němu, otázky k zamyšlení a v některých případech také kvíz za každou lekcí a možnost výměny názorů a zkušeností s ostatními studenty na diskusním fóru. Na studium dohlížejí učitelé. Pro vstup do této části webu je třeba se zaregistrovat a vytvořit si účet.

Který kurz si vybrat? Doporučujeme začít základním kurzem Buddhismus v kostce, který shrnuje základní pilíře Buddhova učení. Potom si můžete vybrat ze dvou středně pokročilých: Na agresivní nemoc silný lék je zaměřen spíš na praxi lam rim, na to, abychom si uvědomili, zda to, co jsme se dozvěděli, skutečně využíváme ve svém životě. Osm veršů transformace mysli podle knížky Jeho Svatosti dalajlámy vysvětluje do větší hloubky myšlenku univerzálního altruismu a vhled do podstaty všech jevů. A konečně Mysl a poznání je velmi pokročilý kurz, který vás uvede do filosofické debaty a teorie poznání a k jehož zvládnutí je třeba odhodlání a kapka analytického myšlení.