Menu Zavřeno

Kategorie

Základní učení   Pokročilá učení   Úvod do buddhismu a rozhovory   Vedené meditace

Pokročilá učení

Geše Tenzin Losel – Čtyři pečeti Buddhova učení III.

Poslední víkendové setkání nad Zářícím světlem spisů a logických úvah, lampou osvětlující principy čtyř pečetí, které potvrzují pravý náhled se týkalo poslední ze čtyř pečetí – nirvány, která je mír. Součástí opět byly i diskuse a vedené meditace.

Tibet Open House, duben 2022

Geše Tenzin Losel – Čtyři pečeti Buddhova učení II.

Druhé z víkendových setkání nad Zářícím světlem spisů a logických úvah, lampou osvětlující principy čtyř pečetí, které potvrzují pravý náhled proběhlo kvůli pandemickým opatřením online v březnu 2021. Věnováno bylo druhým dvěma pečetím: neuspokojivosti všech kontaminovaných jevů a bezjáství.

Třetí a poslední setkání na toto téma proběhne pravděpodobně v březnu 2022.

Geše Tenzin Losel – Čtyři pečeti Buddhova učení I.

Záznam z prvního ze tří víkendových setkání na toto téma, které proběhlo v březnu 2020 v Praze. Geše Tenzin Losel poskytnul výklad a vedl diskusi a meditaci k prvnímu ze čtyř principů buddhistické filosofie: pomíjivosti všech složených jevů, podle svého vlastního překladu textu Gen Lamrimpy Ngawang Puntsoka: Zářící světlo spisů a logických úvah, lampa osvětlující principy čtyř pečetí, které potvrzují pravý náhled (do češtiny jej přeložila Tenzin Palmo).

Geše Tenzin Losel – Chvála závislé propojenosti

Záznam z prvního veřejného učení geše Tenzina Losela v Česku, v Buddhistickém centru Lotus v Praze, v březnu 2018, které bylo komentářem k Chvále závislé propojenosti (རྟེན་འབྲེལ་བསྟོད་པ་) básni slavného tibetského učence, lámy Congkhapy. Složil ji toho rána, kdy získal přímý vhled do skutečné existence jevů – prázdnoty jejich inherentní existence. Je originálním popisem Buddhova vysvětlení úžasné harmonie prázdnoty a závislého vznikání. Program setkání byl složen z vlastního výkladu, diskusí a meditačních sezení.