Menu Zavřeno

O nás

geše Tenzin Losel

Britský mnich, který přijal plné mnišské svěcení od Jeho Svatosti dalajlámy v roce 1994. Je absolventem Institutu dialektiky v Dharamsale v Indii, kde studoval u známého učence Gen Lobsanga Gjatsa. Je jedním z mála lidí ze Západu, kterým se dostalo tradičního tibetského klášterního vzdělání. Titul geše získal na klášterní univerzitě Drepung Loseling. Disponuje hlubokou znalostí textů, překladatelským uměním a schopností předat jemné nuance buddhistické filosofie jasnou, srozumitelnou angličtinou. Nyní žije v klášteře Nálanda na jihu Francie. Do Čech přijel poprvé v roce 2018 na pozvání FPMT studijní skupiny Longdol Lama. Od té doby pravidelně učí v Praze i na Slovensku v retreatovém centru Jamtseling.

Osobní webové stránky v angličtině zde.

Tenzin Palmo

Absolventka Pedagogické fakulty v Praze a lektorka v jazykové škole přijala mnišské sliby v tibetské buddhistické tradici od Jeho Svatosti dalajlámy v roce 2012. Poté absolvovala tříletý Základní program buddhistických studií v italském Istituto Lama Tzong Khapa, sedm let žila v tibetském exilovém klášteře Kopan v Nepálu a v současnosti žije opět v Itálii a studuje FPMT Masters Program. Působí také jako teaching assistant Základního programu buddhistických studií v Jamyang Centre v Londýně a příležitostně učí v jiných FPMT centrech. Více v dokumentu České televize, v rozhovoru v Českém rozhlase Olomouc, v rozhovoru na Buddhawebu, nebo v angličtině na www.bodhiblossoms.com.

Vladimír Hajduk

K buddhismu jsem se dostal skrze Jeho Svatost 14. dalajlámu, kterého vždy, když jsem měl příležitost zahlédnout v různých dokumentech, zaujalo mě jakési zvláštní jiskření po těle a pocit sounáležitosti. Působilo to na mě jako znamení a proto jsem se začal zajímat více. Zanedlouho poté jsem se po seznámení se základními tvrzeními Buddhy Šákjamuniho o příčinách utrpení, způsobech vymanění se z utrpení a povaze všech jevů přesvědčil o tom, že buddhismus mě svými analytickými a argumentačními způsoby velmi oslovuje. Později jsem se díky dobré karmě z minulých životů setkal se ctihodnou Tenzin Palmo a jejím výkladem učení. Od roku 2019 vedu v Hranicích meditační skupinu, absolvoval jsem studijní kurz Meditation 101 od Nadace pro zachování mahájánové tradice a pokračuji ve studiu obsáhlého kurzu Discovering Buddhism, zůstávám také věrným studentem ctihodné. Buddhadharma je pro mě osobně vzácným klenotem s nedozírným potenciálem pro naši mysl i zdrojem prospěchu všem bytostem. V civilní sféře pracuji třináctým rokem jako všeobecná sestra. Kéž je vám náš web a online studium k užitku. Om gate gate paragate parasamgate bodhi svaha…

Chcete nám něco sdělit, podělit se o zkušenost, pochválit nás nebo upozornit na chybu?
Využijte prosím kontaktní formulář.

Dále s námi spolupracují

  • Diana Winklerová
    Děkujeme za návrh loga a kresbu portrétů Jeho Svatosti dalajlámy a lámy Zopy rinpočhe.